Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w zależności czy mamy do czynienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii cieszą się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.


Jedną z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W dużych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak i takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy mają wiele punktów gastronomicznych na terenie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on tak zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praca na jednakowych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, czy jest to jedna restauracja, czy też sieć restauracji.

Na tym etapie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego odbiorcy. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i całkowite zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od działalności program może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci lokalnej lub na jednym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2018 Moriel. All Rights Reserved