Na początku, przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegokolwiek oprogramowania do firmy lub przedsiębiorstwa, należy pobrać jego wersję demonstracyjną i zapoznać się z jego możliwościami oraz funkcjonalnościami. Program nie może być bowiem zbyt trudny w obsłudze, konfiguracji oraz instalacji dla potencjalnych użytkowników.

Będzie bowiem wówczas wymagał przeprowadzenia dodatkowego, nieraz kosztownego, szkolenia i jego wdrożenia w firmie. Zwłaszcza, że na rynku dostępne są systemy o przejrzystym i bardzo prostym interfejsie.
Program magazynowy nie musi być wcale drogi, ale powinien być zakupiony na podstawie faktury VAT przez istniejącą firmę. Zbyt okazyjna cena oraz niewielka ilość dostępnych informacji o nim w Internecie może świadczyć o tym, że jest on jeszcze niesprawdzony. Pamiętać należy także również o tym, że jakiekolwiek aktualizacje oprogramowania są dodatkowo płatne i czasochłonne. Niejednokrotnie ich samodzielne wykonanie jest też po prostu trudne dla użytkownika. Chyba, że firma wykupiła licencję abonamentową (np. miesięczną), wtedy aktualizacje są darmo.
Dobry program magazynowy powinien być przez producenta systematycznie aktualizowany. Dzięki czemu może on z powodzeniem działać na nowych urządzeniach oraz systemach operacyjnych. Dodatkowo dostosowywany jest do zachodzących w Polsce nieustannie zmian prawnych (np. nowe ustawy). Aktualizacje są  dodatkowym kosztem oprogramowania, w przypadku kiedy wykupujemy cały program. W niektórych systemach instalują się w sposób automatyczny.
Istotną kwestią przy wyborze programu magazynowego dla firmy czy przedsiębiorstwa jest kwestia obsługi technicznej. Dzięki nowoczesnym narzędziom zdalnej pracy na pulpicie (np. TeamViewer) użytkownicy mogą w szybki i prosty sposób skontaktować się przez Internet z działem pomocy technicznej. Konsultantowi należy podać hasło i numer klienta. Dzięki temu rozwiązaniu można w błyskawicznym czasie wyjaśnić wszelkie wątpliwości na temat funkcjonowania oprogramowania i uzyskać kompletną pomoc w tym zakresie.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2018 Moriel. All Rights Reserved