Podstawą działalności każdego przedsiębiorstwa jest prawidłowy obieg dokumentów. Firmy powinny przykładać dużą uwagę nie tylko do wyglądu, ale i do przekazywania informacji. Prawidłowy obieg dokumentów pozwala na zaoszczędzenia czasu, oraz zminimalizowanie pomyłek. Każda firma wypracowuje swój indywidualny system adekwatny do charakteru działalności. Obieg dokumentów w dużym stopniu uzależniony jest od nawyków pracowników i ich systematyczności. Przy dużym napływie dokumentów, fakturowaniu warto ustalić nazewnictwo katalogów, dzięki któremu w szybki sposób dotrzemy do informacji. Najkorzystniejsze są krótkie nazwy lub skróty.

Dodatkowym narzędziem ułatwiającym zarządzanie przedsiębiorstwem jest system informatyczny. Popularną aplikacją wykorzystującą rozwiązania erp jest grupa programów Optima. Poprzez instalacje poszczególnych modułów użytkownik ma ułatwiony dostęp do wszystkich informacji oraz dokumentów dotyczących Klientów, realizowanych projektów czy też zakupionych urządzeń. Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań erp minimalizuje ryzyko zagubienia ważnej dokumentacji oraz skraca czas obiegu danej dokumentacji. Dobrze wdrożony system pozwala na lepszą organizację pracy każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Programy z grupy Optima skierowane są głównie do małych i średnich firm. Optima zawiera szereg zintegrowanych ze sobą modułów np.:
– Płace i Kadry – moduł pozwala na tworzenie formularzy, raportów. W szybki sposób można dokonywać eksportu i importu baz danych do Excela. Umożliwia tworzenie ewidencji kart pracy, kart stanowiskowych, podgląd limitu przysługujących dni urlopu. W prosty sposób można generować dokumenty związane z zatrudnianiem pracowników jak umowa o pracę, czy też wprowadzanie aneksów do istniejących umów. Zintegrowany jest z wszelkimi rodzajami kalendarzy. Systematycznie dokonywana jest aktualizacja pod względem obowiązujących ustaw,
– Faktury – w przejrzysty sposób umożliwia generowanie faktur sprzedażowych i zakupowych. Pozwala na wystawianie dokumentów korygujących oraz prowadzenie rejestru usług i listy kontrahentów.

Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z wersjami demonstracyjnymi zamieszczonymi na firmowych stronach dystrybutorów programów informatycznych.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2018 Moriel. All Rights Reserved